۰۲۱۴۶۰۴۲۱۱۶ ۰۹۱۲۹۳۴۵۳۸۹ ۰۹۳۹۸۰۹۴۴۶۹

کتابخانه

چرا باید یک کتابخانه مناسب در خانه داشته باشیم؟

در دوره زندگی ما یعنی در قرن بیست و یکم با توجه به پیشرفت چشمگیر تکنولوژی دنیای مجازی در بسیاری از زمینه ها جایگزین دنیای واقعی شده است.

در مورد کتاب و کتابخوانی نیز این موضوع تا حدودی صادق است. با توجه به ارائه کتاب در انواع فایل پی دی اف، صوتی و همچنین ارائه فیلم ها و اپیزودهای متنوع شاید تعداد اشخاص کمتری ترغیب به خواندن کتاب به صورت فیزیکی شوند. اما اگر یک کتابخوان واقعی باشید و یا در بین اطرافیان خود چنین شخصیتی را بشناسید، متوجه خواهید شد که با وجود تمام این تغییرات و پیشرفت ها مطالعه کتاب به روش سنتی آن همچنان پرطرفدارترین (از نظر کیفیت، نه کمیت) نوع مطالعه نزد کتابخوان ها می باشد.

تلاش انسان در طول قرن ها تنها قابل فهم تر کردن و ساده تر کردن زندگی بوده اما همین تلاش خود باعث ایجاد پیچیدگی هایی مضاعف شده است.

از این رو نظم موضوعی است که تمام زندگی انسان به آن وابسته است. هیچ چیز مانند کتاب نمی تواند تاثیر مستقیم در تغییر نگرش افراد داشته باشد.

از این رو برای کتاب خواندن باید ارزشی بسیار فراتر از آنچه امروزه در جامعه خود می بینیم قائل شویم تا بتوانیم ضمن دریافت پیام ریشه های خود در دنیای مدرن جایگاهی برای خود بیابیم.

محلی هایی که بیشتر اوقات زندگی هر شخصی در آن طی می شود، دو مکان یعنی اتاق کار و اتاق خواب می باشد. و مهم ترین قسمت در هر یک از این اتاق ها از نظر روانشناسی شکل کتابخانه و البته نوع کتابها از نظر بار معنایی می باشد.


از این رو ما باید همواره همان طور که برای جسم خود محل استراحت مناسب فراهم می کنیم برای کتاب هایمان که همه دانسته هایمان را در آنها آموخته ایم خانه ای مناسب به نام کتابخانه در نظر بگیریم.

 

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :